Jiří Albrecht 

Šumavské pohledy

Novinky


Pivovar Strakonice


Na konci minulého roku vznikla spolupráce s pivovarem ve Strakonicích. A díky tomu můžete po celý letošní rok 2021 vidět na pivních etiketách lahví piv Král Šumavy a Klostermann fotografie Šumavy. Jsou to piva spjatá se Šumavou, neboť vznikají z vody pocházející z řeky Otavy, která vzniká soutokem řeky Vydry a Křemelné.Šumava v různých náladách

Ukázková galerieOkolí Šumavy

Prozkoumejte Šumavu i na vlastní oči a vydejte se na výlet.

Hrad Kašperk

Kašperk je hrad v Šumavském podhůří poblíž města Kašperské Hory v okrese Klatovy. Nachází se zhruba 2,5 km severovýchodně od Kašperských Hor v katastru jejich místní části Žlíbek. Je chráněn jako kulturní památka.  Po nástupu Karla IV. na trůn zde pokračovalo ohrožení stran Bavorska, a tak král roku 1356 pověřil stavitele Víta Hedvábného výstavbou hradu, pomocí nějž mělo být snazší území chránit. Hrad byl dostaven roku 1361 a pojmenován Karlsberg (nyní Kašperk)

Hrad Rabí

Rabí je zřícenina hradu ležící ve stejnojmenném městě v okrese Klatovy. Stojí na vyvýšeném ostrohu nad řekou Otavou v nadmořské výšce 540 metrů asi osm kilometrů severovýchodně od Sušice. Areál hradu je chráněn jako kulturní památka a v roce 1978 byl zapsán na seznam národních kulturních památek České republiky. Hrad byl založen nejspíše v první polovině třináctého století rodem Wittelsbachů.

Zvíkov

Zvíkov je malá vesnice, část obce Hlavňovice v okrese Klatovy. Nachází se asi 1,5 km na jihozápad od Hlavňovic. Je zde evidováno 8 adres. V roce 2011 zde trvale žili čtyři obyvatelé. Zvíkov je také název katastrálního území o rozloze 1,37 km². Je zde vidět lidová architektura.